Proč moje mucholapka dobře neroste? PDF Tisk E-mail
Napsal Radek Kastner   
[21.12.2007]

?: Proč moje mucholapka dobře neroste?

O: Mucholapka může chřadnout nebo uhynout z mnoha různých důvodů.

zd_neroste_dm1.jpg

Odpověď může být poněkud zapeklitá, pokud se nepřezkoumají detaily kultivačních podmínek mucholapky u daného pěstitele.

Řeknu vám však jedno – vaše mucholapka nestrádá nebo neumírá proto, že jste ji nedostatečně krmili. Mucholapky mohou růst bez jakékoliv hmyzí potravy!

Osobně si myslím, že téměř ve všech případech, které způsobují chřadnutí a uhynutí mucholapky u začínajících pěstitelů, se jedná o nedostatečné osvětlení.

Pokud dopřejete mucholapkám takové světlo/osvětlení, jaké potřebují, stanou se z nichzd_neroste_dm2.jpg dostatečně houževnaté rostliny. Pokud se světlem šetříte, budou z nich neduživé rostliny. Kolik světla mucholapky potřebují? PLNÉ SLUNCE! Jasné, plné oslunění, které vás dokáže oslepit vaše oči řinoucím se potem. Mírně osvětlený parapet je pro rostliny také nedostatečný.

Pěstujete-li mucholapku na “osluněném parapetu“ nebo v teráriu s jedinou malou zářivkou, nedivte se, pokud začne hynout! Nad svými mucholapkami mám 6 fluorescenčních žárovek a to přibližně ve výšce 30 cm nad nimi. Dokonce mě navštívila policie, protože mě podezřívala z toho, že pěstuji marihuanu. To je přesně ta intenzita osvětlení, kterou vaše rostliny potřebují!


dmusc084.jpg
Krásná rostlina

Page citations: Rice, B.A. 2006a; personal observation.

Revised: January 2007
©Barry Rice, 2005

T: Radek Kastner
FOTO © Radek Kastner (mimo označených fotografií)

Aktualizováno ( [11.03.2008] )
 
< Předch.   Další >