CCPS arrow Encyklopedie světa MR arrow FAQ - Barry Rice arrow Mucholapka podivná arrow Mohou mucholapky trávit lidské maso?
Mohou mucholapky trávit lidské maso? PDF Tisk E-mail
Napsal Radek Kastner   
[01.07.2008]

O: OK, připouštím, že ano. Tohle není zrovna jedna z "často kladených otázek", ale rád na ní odpovím. Ale varuju vás, je to DRSNÝ!


Možná raději rovnou přejděte na další téma FAQ, abyste zabránili znečištění svého mozku informacemi níže. Mimochodem, má milovaná manželka se cítí hodně zahanbeně, když jsem jí oznámil, že toto téma zveřejním na internetu. A byla naprosto zděšená z toho, jaké pokusy jsem prováděl.

Napřed trochu podrobností. Podařilo se mi chytit opravdu ošklivý typ mykózy z nějakých breber, které si vesele žijou na žíněnce v tělocvičně, kam chodím na karate: opravdu odporný případ—druh, který prostě užírá vaše chodidlo. Po pár měsících léčení jsem tu věc dostal pod kontrolu, ale bylo to dost vážné. (Pokud si myslíte, že to je odporná informace, čtěte dále---stupeň odpornosti bude narůstat....).

Takže, když bylo nakažení mykózou nejhorší, kousíčky (no, skoro kousky) kůže se odlupovaly z mých nohou, jako krytina ze starého domku při hurikánu. Kupodivu mě napadlo: "Hele, proč všechny ty kusy kůže vyhodit?"

Pomyslel jsem na své mucholapky. (Můžete se začít kroutit odporem.) Mohly by strávit nemocné lidské maso? Jestli ano, znamenalo by to, že by osoba chycená přiměřeně velkou (obrovskou, velikosti monster z filmů se speciálními efekty) mucholapkou, mohla být strávena. Počítal jsem ale s tím, že to není možné, poněvadž kůže určitě odolá slabým enzymům rostliny. Byla tu ale šance to vyzkoušet.

Samosebou, jaký by mělo význam dělat pokus bez jeho zdokumentování? Takže jsem pečlivě vybral čtyři větší kousky kůže (he he he!) a nasnímal je na svém skeneru. Pak jsem jimi nakrmil 4 různé mucholapky (#1: typická rostlina; #2: 'Justina Davis'; #3: 'Dentate Traps'; #4: 'Red Piranha'). Pro případ, že by rostlinám kůže nechutnala, nebo by nezačaly normální trávicí proces, jsem přidal rostlinám #2 a #3 malé škvory spolu s kousíčky kůže.


dmusc002.jpg
Kořistí je obrovský komár...alespoň v tomto případě

Rychlá rekapitulace. Krmil jsem své rostliny NEMOCNOU LIDSKOU TKÁNÍ. Přesně tak, ne obyčejnou lidskou tkání, ale NEMOCNOU LIDSKOU TKÁNÍ.

Po týdnu se pasti otevřely. Předpovídal jsem, že kousky kůže by měly zůstat relativně nedotčené a neovlivněné. Vždyť to přece byly tuhé, ztvrdlé kousky kůže z chodidla mé nemocné nohy. Jisto jistě na ně mucholapky nemohly mít žádný efekt.

To jsem se ale mýlil! Kousky kůže byly skoro kompletně strávené. Ba co víc, to zbylé nedrželo pohromadě, bylo to mazlavé a slizké. Uck! Uck! Uck! A co ten podivný odstín, připomínající barvu slaniny?? Uck! Uck! Uck! Iä! Iä!

Nechal jsem slizké kousky vyschnout a taky je naskenoval. Můžete si kliknout na zmenšeninu vpravo, pokud chcete vidět výsledky mého pokusu. Obrázky "A" jsou před trávením, obrázky "B" po trávení.


var0008.jpg
Dobrou chuť...to je hnus

Takže předpokládám, že kdybyste byli lapeni dostatečně velkou mucholapkou, vaše kůže by byla snadno strávena a rostlina by mohla postoupit k vašim dalším vnitřním tkáním. Hnus!

(Abych nezapomněl, příprava obrázků pro webovou stránku byl pro mě opravdu nechutný zážitek. Nemyslím obrázky "A", ale skenování a úpravy obrázků "B". Doufám, že se vám líbí!)


Page citations: personal grotesque observation.

Revised: January 2007
©Barry Rice, 2005

T: David Erhard

Aktualizováno ( [13.09.2008] )
 
< Předch.   Další >