CCPS arrow Informační servis arrow Dětské okénko arrow Dětská výtvarná soutěž 2008
Dětská výtvarná soutěž 2008
[17.11.2008]

Výtvarná soutěž "MASOŽRAVKA 2008"


29.11.2008
Díky nepředvídaným technickým problémům se podařilo zprovoznit hlasování v "Dětské výtvarné soutěži" Miloši Šulovi až dnes. Věnujte chvilku svého času třem kategoriím obrázků a pomozte tak dětem vyhrát jejich masožravé rostliny! Kategorie jsou rozděleny dle věku účastníků, hlasovat můžete u každého obrázku v rozmezí 1–5 bodů. Nejúspěšnější z každé kategorie budou odměněni masožravkami, které mimo jiné věnoval i Jan Novák. Děkujeme.
Šárka Foretníková

LETÁK K SOUTĚŽI


Už na začátku školního roku jsem věděla, že s mými družinovými dětmi budeme zase malovat masožravky, ale že se mi to až takhle vymkne z ruky, jsem netušila.
brumovice1.jpgdruzina_krumvir1.jpg
Děti z Brumovic a z družiny v Krumvíři

Minulý rok se jim to moc líbilo a otázky nebraly konce. Některé mi pravidelně nosí do školy mrtvé mouchy: "… mamka ji chytila doma na okně, tak ji dejte masožravkám…". No uznejte, to potěší.
Takové povídání se většinou natáhne, děti se zajímají o spoustu podrobností, ale zatím ani ne tak o pěstování, jako spíš o funkci těch různých "broukožravých" orgánů. Měli jsme tedy téma na celý týden a dokonce se ráda připojila i školčátka. Těm se líbilo, když jsem vylila na mističku obsah láčky láčkovky, aby viděly co má všechno v "bříšku".

honzu_zaujaly_trpaslici_rosnatky1.jpgklukum_se_libi_nejvetsi_kytky1.jpg
Honzu zaujaly trpasličí rosnatky, klukům se ale jinak nejvíce líbily ty největší kytky...

Své zážitky děti vždy nejlépe ztvární kresbou, a protože mnoho z nich chtělo nějakou masožravku domů, slíbila jsem, že tomu kdo bude mít obrázek nejkrásnější, nějakou dám… To byl ale hloupý nápad, že? Vždyť každé dítě, když se snaží, to má svým způsobem krásné… Jak to rozhodnout?

jaroslav_kalabek,6let,_klobouky.jpg nikol_dunajova_i.,_7_let_sd_pri_zs_klobouky_u_brna.jpg lukas_cermak,10let,_krumvir.jpg
Malá ochutnávka: kresby (zleva) Jaroslav Kalábek (6 let, Klobouky), Nikol Dunajová (7 let, Klobouky) a Lukáš Čermák (10 let, Krumvíř)

Tak jsem si řekla, že když už soutěž, tak pořádná, a zapojila jsem do akce i okolní dvě školy. Malovalo i kolem dvaceti dětí z družiny v Kloboukách u Brna, které u mne byly na exkurzi s paní vychovatelkou Urbanovou. A nově jsem byla ukázat masožravý svět ve škole v Brumovicích, která čítá čtyřicet dětí. Mých Krumvířských dětí je celkem pětadvacet, takže konkurence byla veliká.

kristyne se libi kvetouci sarracenie1.jpgvanesa_a_lida_maji_vybrany_model1.jpg
Kristýně se líbí kvetoucí špirlice a Vanesa s Lídou si už svůj model vybraly...

Když jsem viděla tu spoustu obrázků, řekla jsem si, že tu zodpovědnost za výběr nemůžu nechat jen na sobě, a proto bych ráda všechny zájemce zapojila do hlasování o "Masožravku 2008".
Až budete vybírat, nezapomeňte, že malovaly všechny děti, které malovat chtěly, ne jen ty, o kterých víme, že malovat umějí… Že obrázek u takto malých dětí je často spíše výpovědí o tom co je zaujalo, než zobrazením jak objekt vypadá. Proto je druh zobrazované masožravky u některých obrázků očividný, ale u jiných musíte zapojit notnou dávku fantazie, a ani tak není zaručeno, že poznáte, co bylo předlohou… :-)

povidani_v_brumovicke_tride1.jpg
Povídání v Brumovické třídě

Více informací v úvodu tohoto článku nebo v Novinkách.
Aktualizováno ( [06.04.2009] )