CCPS arrow Encyklopedie světa MR arrow FAQ - Barry Rice arrow Mucholapka podivná arrow Měla by být rostlina zakoupená v zimě donucena k dormanci?
Měla by být rostlina zakoupená v zimě donucena k dormanci?
[27.02.2008]

O: Asi ne. Ale jistý si nejsem.


Je obtížné poznat, jaké roční období je podle „myšlení“ nově zakoupené rostliny. Je velmi pravděpodobné, že rostlina vzešla z tkáňové kultury, a strávila většinu svého dosavadního života ve sklenici v podmínkách spíše připomínajících laboratoř než skleník. Kdo má vědět, jestli je takováto rostlina připravená na dormanci?


dmusc054.jpgdmusc056.jpg
Klap!
Foto Galleria Carnivora©Barry Rice
Pro vás, jakožto pěstitele, je nejlepší pěstovat vaši rostlinu, jak nejlépe dovedete a nesnažit se donutit ji, aby zahájila dormanci. Jestliže rostlina chce začít dormanci, poznáte to na ní---přestane vytvářet nové listy, a bude si tam jen tak sedět. V takovém případě se držte pokynů pro období dormance. Na druhou stranu, pokud stále viditelně roste, nechte ji si to užít, i když třeba venku chumelí!


Pokud rostlinu nezahubíte svými pěstitelskými chybami, časem se jistě přirozeně sladí s ročními obdobími. S přechodným obdobím se příliš netrapte.


Page citations: Personal observation.

Revised: January 2007
©Barry Rice, 2005

T: David Erhard

Aktualizováno ( [20.07.2010] )
 
< Předch.   Další >